Oficiālie Čempionāta Partneri:
Seko mums:
Jaunumi
Rally Liepāja sasniedz FIA Action for Environment vides programmas akreditāciju
04.11.2021

LIEPĀJA, LATVIJA
04/11/2021

Rally Liepāja saņem Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) izveidotās vides programmas FIA Action for Environment pirmā līmeņa akreditāciju. Programma veidota, lai iestātos par jautājumiem, kas vērsti nākotnes ilgtspējības nodrošināšanai – samazinot resursu patēriņu, samazinot radīto atkritumu apjomu, veicinot vairākkārt izmantojamus risinājumus, kā arī šķirojot atkritumus, rūpējoties par resursu atkārtotu izmantošanu, kā arī citām vides un sociālās jomas problēmām.

Rally Liepāja ©FIAERC.com

Rally Liepāja allaž rūpējies, lai rallija norise iespējami mazāk ietekmētu tā norises teritoriju un apkārtnē dzīvojošos iedzīvotājus. Rallija laikā tiek uzrunāti kā skatītāji un sportisti, tā arī citas rallijā iesaistītās personas, lai tās informētu un aicinātu domāt par katra indivīda iespējām ar savām darbībām un ilgtspējīgiem lēmumiem samazināt ietekmi uz vidi. Pēc rallija norises tiek rūpīgi pārbaudīti skatītāju skatpunkti, savākti skatītāju atstātie gruži, kā arī tiek sakoptas rallija norisē izmantotās teritorijas. Tāpat Rally Liepāja seko globālajām tendencēm, tai skaitā FIA pārraudzībā izveidotajai vides ilgtspējas programmai FIA Action for Environment, kuras galvenais mērķis ir ilgtspējīgs darbs un rūpes par vides resursu jēgpilnu izmantošanu, samazināt radīto piesārņojumu, kā arī kopumā uzlabot vidi, kurā mēs dzīvojam. Programmā aicinātas iesaistīties ar autosportu saistītas juridiskas un privātas personas – čempionātu rīkotāji, sacensību organizatori, komandas un individuāli sportisti.

Izveidojot īpašu akreditācijas programmu, FIA iedrošina arvien vairāk un vairāk domāt par ilgtspējīgu nākotni, neatliekot uz rītdienu konkrētas darbības, bet veicot tās jau šodien. Rally Liepāja šogad iesaistījās FIA Action for Environment programmā, izveidojot savu Vides programmu, kuras ietvaros aicināja ikvienu ceļot atbildīgi, ar cieņu izturēties pret citu īpašumu, nepiesārņot vidi, šķirot atkritumus, samazināt izmantoto resursu daudzumu, būt sociāli atbildīgiem, kā arī izdarīt atbildīgas izvēles ilgtspējīgai dzīvei.

Rally Liepāja ©FIAERC.com

“Rallija sarīkošana ir ļoti komplicēts pasākumu kopums, katru reizi saskaroties ar ļoti plašu spektru dažādu risināmo jautājumu. Rallija organizēšanas gaitā lielu daļu mūsu pūļu veltītas, lai radītu pārdomātas sacensības to dalībniekiem, skatītājiem, oficiālajām personām un visiem iesaistītājiem sadarbības partneriem. Tanī pat laikā apzināmies, ka rallijs notiek ļoti plašā norises teritorijā, kamdēļ uzturam ciešu kontaktu arī zemju īpašniekiem un novadiem, kurus rallija norise skar vistiešāk. Apzināmies, ka ralliju apmeklē vairāki tūkstoši skatītāju, kas nevar nepalikt nepamanīti, kamdēļ vides un drošības jautājumiem jau izsenis esam pievēruši ļoti lielu uzmanību.

Šis gads atšķīrās no citiem, jo pateicoties FIA iniciatīvai, šīs labās prakses spējām apkopot un “uzlikt uz papīra”, iesniedzot pieteikumu FIA Action for Environment akreditācijas programmai. Liels gandarījums, ka FIA izskatot un izvērtējot mūsu veiktās darbības, atzinusi tās par labu esam, un piešķīrusi mums pirmā līmeņa akreditāciju. Šis ir ļoti pacilājošs un nozīmīgs brīdis, jo sniedz novērtējumu, ka savu darbu esam veikuši pareizi,”Raimonds Strokšs, RA Events direktors.

Rally Liepāja ©FIAERC.com

Plašāk par Rally Liepāja vides politiku šeit: http://2021.lvrally.com/lat/vide.

FIA Eiropas rallija čempionāta posms Rally Liepāja iespējams pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valsts, rallija pilsēta Liepāja, kā arī Talsu novads. Paldies sponsoriem Neste, Ramirent un SC Grupa/Eurovia, kā arī atbalstītājiem Blue Shock Race, Canon Biznesa Centrs Liepāja, Fristads, Liepājas Olimpiskais Centrs, Liepājas Speciālā Ekonomiskā Zona un Sixt. Informatīvo atbalstu nodrošina ziņu medijs DELFI un mediju partneri Kurzemes Radio, Sporta Avīze un Talsu Vēstis. Paldies par ieguldījumu visiem Rally Liepāja draugiem: Flora, FN Serviss, Jānis Pūce, Lofbergs, Kokmuiža Celmlauzis, MB Grupa, Red Bull, SignTech un Törley. Rally Liepāja palīdz īstenot Aizputes, Durbes, Grobiņas un Priekules novads. Īpašs paldies Latvijas Automobiļu Federācijai.