Oficiālie Čempionāta Partneri:
Seko mums:
Jaunumi
Mikelsens: “Uzvarēt Eiropas čempionātā varētu būt grūtāk kā WRC2”
01.07.2021

LIEPĀJA, LATVIJA
01/07/2021

Krāšņajā FIA Eiropas rallija čempionāta otrā posma Rally Liepāja dalībnieku lokā atrodams arī Andreasa Mikelsena vārds. Norvēģu autosportists jau sevi pierādījis uz starptautiskās skatuves, trīs reizes triumfējot pasaules čempionāta posmos, bet šosezon ar “Škoda Fabia R5 Evo” automašīnu Mikelsens ir WRC2 kopvērtējuma līderis. Pirms starta Latvijā aicinājām Mikelsenu uz sarunu.

Andreas Mikkelsen ©FIAERC.com

 

Apsveicu ar otro vietu Polijā. Kā pats vērtē sezonas sākumu?

Mēs tikām pie daudz punktiem čempionāta kopvērtējumā. Šis bija viens no maniem mīļākajiem rallijiem. Esmu apmierināts ar otro vietu, taču mēs vienmēr vēlamies uzvarēt. Aleksejs Lukjaņuks bija ļoti spēcīgs, tādēļ redzēsim, uz ko būsim spējīgi Latvijā. Šis bija labs sākums mūsu Eiropas čempionāta sezonai.

Tu biji ātrāks par Alekseju otrajā dienā. Kā izdevās atrast ātrumu?

Jā, otrajā dienā bijām ātrāki. Veicām izmaiņas mašīnas regulējumos. Tas palīdzēja iegūt pārliecību, lai varētu pa Polijas ceļiem braukt vēl ātrāk. Mums gan vēl jāturpina darbs pie mašīnas, lai tā pakļautos manam ierastajam braukšanas stilam. Šis bija solis pareizajā virzienā. Ceru, ka pirms Liepājas veiksim labus testus, lai varētu veikt vēl vairāk uzlabojumus un kļūtu konkurētspējīgāki.

Abi šie ralliji notiek uz grants seguma. Rally Liepāja ir ļoti ātrs rallijs. Kā jūties šādos apstākļos?

Arī Polijas rallijs ir ātrs, bet, jā, Liepāja laikam ir vēl ātrāka, spriežot pēc on-board video, kurus esmu redzējis. Līdz šim vēl nav sanācis piedalīties šai rallijā. Pirms daudz, daudz gadiem braucu Talsos, bet diez ko daudz no tās reizes neatceros. Šis noteikti būs izaicinājums, jo man nav tās pieredzes, kas citiem ir šajos ceļos, taču mūsu mērķi ir augsti un vēlamies būt priekšā. Darīsim, ko spēsim.

Vai, tavuprāt, uzvara ir iespējama?

Jā, domāju, ka ir. Ja veiksim labus testus, mašīna jutīsies labi un es komfortabli, tad domāju, ka varam sasniegt arī uzvaru.

Andreas Mikkelsen ©FIAERC.com

 

Jau pieminēji dalību Talsu rallijā. Tas notika pirms 11 gadiem. Diemžēl, toreiz mašīnu piemeklēja pārnesumkārbas defekts. Vai atceries kaut ko no tā rallija?

Tikai ātros ceļus. Tiešām izbaudīju ralliju pirms šīm pārnesumkārbas problēmām. Būs patīkami atgriezties.

Kā esi mainījies kā braucējs kopš tā laika?

Diezgan ļoti. Kopš tā laika esmu braucis ļoti daudz rallijos dažādos čempionātos. Protams, esmu kļuvis pieredzējušāks, uz šāda veida ceļiem jūtos daudz labāk, līdz ar to būs forši.

Kurās tieši jomās esi progresējis visvairāk – mašīnas taupīšanā, līkumu izbraukšanā ātrāk, vai varbūt komunikācijā ar stūrmani?

Liepājā es nedomāju, ka ir pārāk jāsatraucas par mašīnas saglabāšanu. Mēs pilnībā koncentrējamies uz ātrumu un savu sniegumu. Tā būs panākumu atslēga šeit, nevis izdzīvošana.

Andreas Mikkelsen ©FIAERC.com

 

Šī ir ļoti karsta vasara Latvijā. Tu nāc no Ziemeļeiropas. Vai šādā karstumā nebūs grūtāk?

Nē, nē, nē. Nāku no ziemeļiem, bet tā nebūs problēma. Ātrajos ceļos var tikt pie labas ventilācijas, līdz ar to šī nebūs problēma. Pie tam esam braukuši vēl karstākos apstākļos, piemēram, Turcijā.

Kādas, tavuprāt, ir galvenās atšķirības starp pasaules un Eiropas čempionātiem?

WRC mašīnas ir ātrākas, bet Eiropas čempionātā ir ļoti labi braucēji. Viņi pazīst šos rallijus ļoti labi un ir iekrājuši pieredzi. Jau pirms sezonas teicu, ka uzvarēt Eiropas čempionātā varētu būt grūtāk kā WRC2. Joprojām uzskatu, ka tā ir. ERČ ralliji man ir jaunums, kamēr WRC2 posmus pazīstu ļoti labi. Mums pietrūkst pieredzes pret konkurentiem. Jā, ir bijusī daudz braukšanas treniņi, bet cīņas būs izaicinošas.

 

FIA Eiropas rallija čempionāta posms Rally Liepāja iespējams pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valsts, rallija pilsēta Liepāja, kā arī Talsu novads. Paldies sponsoriem Neste, Ramirent un SC Grupa/Eurovia, kā arī atbalstītājiem Blue Shock Race, Canon Biznesa Centrs Liepāja, Fristads, Liepājas Olimpiskais Centrs, Liepājas Speciālā Ekonomiskā Zona un Sixt. Informatīvo atbalstu nodrošina ziņu medijs DELFI un mediju partneri Kurzemes Radio, Sporta Avīze un Talsu Vēstis. Paldies par ieguldījumu visiem Rally Liepāja draugiem: Flora, FN Serviss, Jānis Pūce, Lofbergs, Kokmuiža Celmlauzis, MB Grupa, Red Bull, SignTech un Törley. Rally Liepāja palīdz īstenot Aizputes, Durbes, Grobiņas un Priekules novads. Īpašs paldies Latvijas Automobiļu Federācijai.

Visi jaunumi un informācija par Rally Liepāja atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally, draugiem.lv /lvrally, YouTube /RallyLiepāja un Instagram /lvrally.