Oficiālie Čempionāta Partneri:
Seko mums:
Jaunumi
Rally Liepāja pulcēs Eiropas un pasaules rallija zvaigznes
30.06.2021

LIEPĀJA, LATVIJA
30/06/2021

FIA Eiropas rallija čempionāta sezonas otrais posms Rally Liepāja, kas no 1. līdz 3. jūlijam risināsies Talsu un Liepājas apkārtnē, šogad pulcēs 61 ekipāžu, kuru vidū atrodami Eiropas čempioni, pasaulē popularitāti guvuši braucēji, talantīgi Latvijas pārstāvji, kā arī viesi no tādām valstīm kā Argentīnas, Čīles un Turcijas.

Alexey Lukyanuk ©FIAERC.com

 

Favorītu loks uz uzvaru šogad solās būt īpaši plašs. Ar pirmo numuru uz starta izies divkārtējais Eiropas čempions un šīs sezonas pirmā posma uzvarētājs Aleksejs Lukjaņuks (“Citroën C3 Rally2”). Uz Latviju dosies arī vairāku pasaules čempionāta (WRC) posmu uzvarētājs Andreass Mikelsens (“Škoda Fabia Rally2 evo”) un polis Miko Marciks (“Škoda Fabia Rally2 evo”), kurš pirms divām nedēļām notikušajā Eiropas čempionāta pirmajā posmā Polijā kāpa uz goda pjedestāla.

Vadošajā Rally2 klasē ar ERC1 ieskaites automašīnām uz starta izies 35 ekipāžas. Ar Latvijas Automobiļu federācijas izsniegto licenci sacensībās piedalīsies divkārtējais Rally Liepāja uzvarētājs Nikolajs Grjazins (“Volkswagen Polo GTI R5”). No iepriekšējo gadu uzvarētājiem ieradies arī īrs Kregs Brīns (“Hyundai i20 R5”), kurš Liepājas sniegotajos ceļos triumfēja 2015. gadā.

Apņēmības pilni iesaistīties cīņās par pirmajām vietām būs arī 2019. gada Eiropas junioru čempions Efrens Larena (“Škoda Fabia Rally2 evo”), 2017. gada pasaules junioru čempions Nils Solans (“Škoda Fabia Rally2 evo”), Francijas asfaltu ralliju zvaigzne Joans Bonato (“Citroën C3 Rally2”), pagājušās Eiropas čempionāta sezonas kopvērtējuma 3. vietas ieguvējs Gregoirs Munsters (“Hyundai i20 R5”).

Rally Liepāja piedalīsies arī pasaules čempionātā (WRC) pieredzi guvušais Ole Kristians Veibi (“Hyundai i20 R5”), 2016. gada pasaules junior čempions Simone Tempestini (“Škoda Fabia Rally2 evo”), kā arī vēl daudzi talantīgi sportisti no tuvām un tālām zemēm – pat Čīles un Argentīnas.

ERC2 ieskaitē startam Rally Liepāja pieteikušās divas zem Latvijas karoga startējošas ekipāžas: Dmitrijs Feofanovs ar stūrmani Normundu Kokinu (“Mitsubishi Lancer Evo NR4”), kā arī pieredzējušais Ainārs Igaveņš (“Mitsubishi Lancer Evo X NR4”). Stūrmaņa lomu, tāpat kā pērn, pildīs viņa dēls Ralfs Igaveņš. Par vienu no galvenajiem favorītiem šai ieskaitē jāmin ungārs Tibors Erdi Jr. (“Mitsubishi Lancer Evo X NR4”), kurš ERC2 ieskaitē kļuvis par Eiropas čempionu jau trīs reizes. Abarth Rally Cup ieskaitē uz starta stāsies arī divas aizmugures piedziņas “Abarth 124 rally” automašīnas. Ar tām savā starpā cīkstēsies čehs Martins Rada un polis Dariuss Poloņskis.

Liepājniekiem īpašu interesi radīs ERC3 ieskaite. Vietējai publikai par prieku dalību rallijam pieteicis uzlecošais un pagājušās sezonas pasaules junioru vicečempions Mārtiņš Sesks (“Ford Fiesta Rally4”), kā arī viens no viņa šīs sezonas galvenajiem konkurentiem Sami Pajari (“Ford Fiesta Rally4”). Somu sportists priekšpiedziņas automašīnā izcīnīja uzvaru ERČ pirmajā posmā Polijā. Eiropas čempionātu šogad papildinājusi Clio Trophy ieskaite. Tajā ar “Renault Clio Rally5” pieteikušies pieci talantīgi braucēji.

Rally Liepāja starptautisko atpazīstamību apliecina fakts, ka 61 ekipāžas vidū atrodami braucēji no 25 dažādām valstīm. Visplašākā pārstāvniecība ir Polijai ar 6 braucējiem, bet Igaunija, Spānija un Francija būs pārstāvēta ar 5 braucējiem. Arī automašīnu jomā vērojama ļoti plaša dažādība. 13 pārstāvēto autoražotāju vidū populārākās izvēles ir “Ford” (17 ekipāžas) un “Škoda” (16 ekipāžas), kamēr “Opel”, “Subaru” un “Toyota” izmantos tikai viena ekipāža no plašā dalībnieku pūļa.

 

Rally Liepāja programma

PIEKTDIENA, 2. JŪLIJS
12.00     SS 1      SC Grupa/Eurovia / (27,00km) Mundigciems
12.40     SS 2      TALSI LOOKOUT / (25,94km) Strazde
15.45     SS 5      SIXT rent a car / (17,80km) Laidze
16.35     SS 6      Ramirent / (17,36km) Andumi

SESTDIENA, 3. JŪLIJS
09:00     SS 7      Neste 1 / (18,42km) Paplaka
09:55     SS 8      Invest in Liepaja! / (12,01km) Mazilmāja
10:45     SS 9      Liepāja 1 / (16,07km) Vecpils
13:50     SS 10    Neste 2 / (18,42km) Paplaka
14:50     SS 11    Canon Biznesa centrs Liepāja / (9,93 km) Podnieki
15:25     SS 12    Liepāja 2 / (16,07km) Vecpils

Skatītājiem norādām, ka sacensību mājaslapā www.lvrally.com ir publicēts Skatītāju ceļvedis, kurā norādītas visu ātrumposmu kartes, kā arī precīzas skatpunktu atrašānās vietas.

 

FIA Eiropas rallija čempionāta posms Rally Liepāja iespējams pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valsts, rallija pilsēta Liepāja, kā arī Talsu novads. Paldies sponsoriem Neste, Ramirent un SC Grupa/Eurovia, kā arī atbalstītājiem Blue Shock Race, Canon Biznesa Centrs Liepāja, Fristads, Liepājas Olimpiskais Centrs, Liepājas Speciālā Ekonomiskā Zona un Sixt. Informatīvo atbalstu nodrošina ziņu medijs DELFI un mediju partneri Kurzemes Radio, Sporta Avīze un Talsu Vēstis. Paldies par ieguldījumu visiem Rally Liepāja draugiem: Flora, FN Serviss, Jānis Pūce, Lofbergs, Kokmuiža Celmlauzis, MB Grupa, Red Bull, SignTech un Törley. Rally Liepāja palīdz īstenot Aizputes, Durbes, Grobiņas un Priekules novads. Īpašs paldies Latvijas Automobiļu Federācijai.

Visi jaunumi un informācija par Rally Liepāja atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally, draugiem.lv /lvrally, YouTube /RallyLiepāja un Instagram /lvrally.

 

Andreas Mikkelsen ©FIAERC.com

Miko Marczyk ©FIAERC.com

Nil Solans ©FIAERC.com