Oficiālie Čempionāta Partneri:
Seko mums:

Š.g. 21. decembra Ministru kabineta sēdē tika pieņemts apstiprinošs lēmums par atbalstu FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) posma norisei Latvijā, līdz ar to Latvija atrodas visnotaļ vēsturiska ceļa sākumā, uzsākot pilnvērtīgu sagatavošanās procesu, lai 2024. gadā uzņemtu WRC posmu. Rally Liepāja rīkotāja RA Events un WRC rīkotāja WRC Promoter plānotā sadarbība paredz, ka Rally Liepāja 2022. un 2023. gadā saglabās vietu FIA Eiropas rallija čempionāta (FIA ERC) kalendārā.

Rally Liepāja saņem Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) izveidotās vides programmas FIA Action for Environment pirmā līmeņa akreditāciju. Programma veidota, lai iestātos par jautājumiem, kas vērsti nākotnes ilgtspējības nodrošināšanai – samazinot resursu patēriņu, samazinot radīto atkritumu apjomu, veicinot vairākkārt izmantojamus risinājumus, kā arī šķirojot atkritumus, rūpējoties par resursu atkārtotu izmantošanu, kā arī citām vides un sociālās jomas problēmām.

Piektdien un sestdien “Rally Liepāja” ietvaros tika noskaidroti Latvijas rallija čempionāta labākie braucēji, kā ierasts, sportisti devās ātumposmos gan Liepājas, gan Talsu novados. Sacensību pirmajā dienā tika noskaidroti labākie Latvijas čempionāta pirmajā posmā, bet svētdien sportisti devās cīņā par kausiem otrajā posmā.

Vasarīgi karstā un saulainā dienā Liepājas apkārtnē šodien noslēdzās FIA Eiropas rallija čempionāta 2021. gada sezonas otrais posms Rally Liepāja. Sacensību sešos izšķirošajos ātrumposmos, kas norisinājās Liepājas apkārtnes Vecpilī, Paplakā, Mazilmājā un Podniekos, pirmo vietu nosargāja ar Latvijas Automobiļu federācijas izsniegto licenci braucošais Nikolajs Grjazins ar stūrmani Konstantīnu Aleksandrovu.

03.07.2021

Vasarīgi karstā un saulainā dienā Liepājas apkārtnē šodien noslēdzās FIA Eiropas rallija čempionāta 2021. gada sezonas otrais posms Rally Liepāja. Sacensību sešos izšķirošajos ātrumposmos, kas norisinājās Liepājas apkārtnes Vecpilī, Paplakā, Mazilmājā un Podniekos, pirmo vietu nosargāja ar Latvijas Automobiļu federācijas izsniegto licenci braucošais Nikolajs Grjazins ar stūrmani Konstantīnu Aleksandrovu.

02.07.2021

Šodien, 2. jūlijā, Talsu novadā “Rally Liepāja” sešos ātrumposmos tika noskaidroti labākie Latvijas Rallija čempionāta pirmajā sacensību posmā. Absolūtajā vērtējumā nepārspēta Nikolaja Grjazina / Konstantīna Aleksandrova ekipāža, Rauls Jēts / Timo Taniels otrie, bet trijnieku noslēdz Dimitrijs Feofanovs / NormundKokins.

02.07.2021

Vasarīgi siltos un saulainos apstākļos Talsu novadā šodien risinājās FIA Eiropas rallija čempionāta 2021. gada sezonas otrā posma Rally Liepāja pirmie četri ātrumposmi. Pirms sestdien gaidāmajiem izšķirošajiem notikumiem par sacensību līderi kļuvis ar Latvijas Automobiļu federācijas izsniegto licenci braucošais Nikolajs Grjazins.

02.07.2021

ERC2 ieskaitē dalībai Rally Liepāja jau otro gadu pēc kārtas pieteicies Ainārs Igaveņš, kurš startēs ar “Mitsubishi Lancer Evo X NR4”. Viņa dēls Ralfs Igaveņš pildīs stūrmaņa lomu. Igaveņš īpaši labi pazīst Talsu apkārtnes ceļus, jo Rally Talsi debiju piedzīvoja jau 1998. gadā.

02.07.2021

Pasaules junioru vicečempions Mārtiņš Sesks dzimtajā Liepājā startēs ERC3 un ERC3 Junior ieskaitē ar priekšpiedziņas “Ford Fiesta Rally4” automašīnu. Lai gan Sesks ir tikai 21 gadu vecs, liepājnieks jau iekrājis vērtīgu pieredzi, jo Rally Liepāja regulāri piedalās jau kopš 2015. gada.

01.07.2021

Šodien Liepājā sākās tradīcijām bagātais un allaž aizraujošais FIA Eiropas rallija čempionāta posms Rally Liepāja. Dienas pirmajā daļā dalībnieki vēl veica trases pierakstu, bet jau pēcpusdienā autosportisti sēdās rallija mašīnās, lai veiktu treniņbraucienus un pēc tam arī kvalifikācijas posmu. Savukārt dienas izskaņā Liepājas pludmalē norisinājās preses konference un starta pozīciju izvēle, bet pēc tās – vietējiem iedzīvotājiem un pilsētas viesiem bija iespēja vērot sacensību ekipāžas īpašā dalībnieku parādē pa Liepājas pilsētas ielām.

01.07.2021

Krāšņajā FIA Eiropas rallija čempionāta otrā posma Rally Liepāja dalībnieku lokā atrodams arī Andreasa Mikelsena vārds. Norvēģu autosportists jau sevi pierādījis uz starptautiskās skatuves, trīs reizes triumfējot pasaules čempionāta posmos, bet šosezon ar “Škoda Fabia R5 Evo” automašīnu Mikelsens ir WRC2 kopvērtējuma līderis. Pirms starta Latvijā aicinājām Mikelsenu uz sarunu.

01.07.2021

Ceturtdien, 1. jūlijā plkst. 21:30 liepājnieki un pilsētas viesi, nedrūzmējoties un ievērojot epidemioloģiski drošu distanci vienam no otra, aicināti piedalīties FIA Eiropas rallija čempionāta posma Rally Liepāja dalībnieku parādē. 6,75 kilometrus garais maršruts vedīs no Liepājas Olimpiskā Centra Manēžas, cauri Liepājas zīmīgākajām vietām, pāri Tramvaja tiltam, gar koncertzāli Lielais Dzintars, Pētertirgu un Jāņa Čakstes laukumu, tālāk vijoties pa Jūrmalas ielu, Dzintaru ielu un Kūrmajas prospektu, pirms dalībniekiem atgriezties servisa parkā pie Zemnieku ielas.

30.06.2021

Uzrādot derīgu sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu, sacensības drīkst apmeklēt personas (no 12 gadu vecuma), kuras ir izgājušas pilnu Covid-19 vakcinācijas kursu, izslimojušas Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā, vai saņēmušas negatīvu Covid-19 testa rezultātu. Tikmēr bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja sacensībās paredzēta bez maksas, un ja pasākumā tie atrodas kopā ar pavadošajām personām, kurām ir sadarbspējīgs testēšanas sertifikāts – bērniem biļešu maiņas punktā sertifikāts nebūs jāuzrāda.

30.06.2021

FIA Eiropas rallija čempionāta sezonas otrais posms Rally Liepāja, kas no 1. līdz 3. jūlijam risināsies Talsu un Liepājas apkārtnē, šogad pulcēs 61 ekipāžu, kuru vidū atrodami Eiropas čempioni, pasaulē popularitāti guvuši braucēji, talantīgi Latvijas pārstāvji, kā arī viesi no tādām valstīm kā Argentīnas, Čīles un Turcijas.

19.06.2021

2021. gada FIA Eiropas rallija čempionāta otrais posms Rally Liepāja šogad tiks sarīkots skatītājiem drošā režīmā. Ievērojot Latvijā pastāvošo normatīvo regulējumu, sacensības klātienē varēs apmeklēt skatītāji, kuri spēs uzrādīt sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu, tādējādi apliecinot, ka noslēguši pilnu vakcinācijas ciklu vai pēdējo 180 dienu laikā izslimojuši Covid-19.

14.05.2021

Līdz ar 55th Azores Rallye un Rally Serras de Fafe e Felgueiras jauno datumu apstiprināšanu kļuvis zināms, ka šogad izdosies ieviest FIA Eiropas rallija čempionāta rīkotāja Eurosport Events izveidoto un Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) apstiprināto apvienoto posmu principu.

26.04.2021

Gatavojoties Rally Liepāja norisei un sacensību ātrumposmiem, kas šogad Talsu novadā notiks piektdien, 2. jūlijā, Talsos taps unikāla, ralliju fanu veidota siena, ko rotās no mazajām spēļu mašīnām veidots uzraksts „TALSI”.

14.04.2021

Izmaiņas FIA Eiropas rallija čempionāta kalendārā veiktas ņemot vērā rallija norises vietā Sanmigelas salā novēroto saslimstības ar Covid-19 pieaugumu. Šobrīd uzsāktas sarunas par jaunu rallija norises datumu, kuru jāapstiprina FIA, FPAK un Eurosport Events.

07.04.2021

Aleksejs Lukjaņuks izziņo dalību 2021. gada FIA Eiropas rallija čempionātā, jaunajā sezonā lūko izcīnīt trešo čempiontitulu. Pašreizējais Eiropas čempions titulu aizstāvēs kopā ar stūrmani Alekseju Arnautovu, vadot Saintéloc komandas sagatavotu Citroën C3 Rally2 automašīnu. Lukjaņuks: "Es vienkārši ļoti vēlos sākt sezonu!"

05.02.2021

Jaunā FIA ERC sezonas sāksies 6.-8. maijā, Atlantijas okeāna apskalotajā Azoru arhipelāgā. Būtiski uzsvērt, ka grunts seguma Azores Rallye norise pārcelta uz vēlāku laiku, kas sakrīt ar iepriekš Rally Islas Canarias paredzēto laiku. Tas iespējams, jo arī šī rallija norises laiks ir mainīts uz novembri, un Kanāriju salās notiekošās sacensības nu plānotas kā sezonas noslēdzošais posms. Tikmēr Rally Serras de Fafe e Felgueira, kuram sākotnēji bija jāuzsāk FIA ERC 2021. gada sezona, norises laiks pārcelts no marta uz septembri. Izmaiņas veiktas ņemot vērā Covid-19 pandēmiju un aktuālo epidemioloģisko situāciju.

28.01.2021

Iespaidīgas naudas balvas sagaida 2021. gada Abarth Rally Cup* kausa izcīņas dalībniekus, kuri, cita starpā, cīnīsies arī par FIA Eiropas rallija čempionāta ERC2 ieskaites punktiem. Ekipāžām, ar Abarth 124 rally automašīnām, 2021. gadā naudas balvās iespējams izcīnīt pat 85 000 eiro**.

15.01.2021

Lai gan FIA Eiropas rallija čempionāta starts paredzēts no 12.-14. martam, kad Portugālē norisināsies Rally Serras de Fafe e Felgueiras, jau šobrīd esam uzzinājuši pirmos dalībniekus, kuri paziņojuši savus 2021. gada sezonas plānus. Plānus, kuros iekļauts arī starts no 1.-3. jūlijam Latvijā paredzētajās sacensībās Rally Liepāja.

05.01.2021

Pāreja no Rally2 uz Rally3 automašīnām padarīs finansiāli pieejamākas starptautiskās sacensības ar pilnpiedziņas auto. 2021. gada FIA ERC Junioru čempions balvā saņems dalību 2022. gada Junior WRC čempionātā ar M-Sport Fiesta un Pirelli riepām. Savienība ar Junior WRC ļauj izveidot skaidru izaugsmes ceļu jaunajiem rallija talantiem. Nākamā gada FIA ERC3 Junior čempions balvā saņems dalību 2022. gada ERC Junior čempionātā ar M-Sport Fiesta Rally3 un Pirelli riepām. ERC Junioru čempionātu starts paredzēts 2021. gada maijā, ar palielinātu čempionāta partnera Pirelli iesaistīšanos. Tuvākajā laikā tiks atsevišķi ziņots par atbalsta mehānismu pilotiem, kuri vēl nav sasnieguši 28 gadu vecumu un kuri plāno startēt ar Rally2 automašīnām.

03.01.2021

FIA Motoru Sportu Padome apstiprinājusi FIA Eiropas rallija čempionāta 2021. gada kalendāru, kurā iekļauti astoņi posmi. FIA ERC turpmāk nodrošinās sportisko izaugsmi no Rally5 līdz pat Rally2 automašīnām. Turklāt, paredzēti arī risinājumi izmaksu samazināšanai. Apstiprinātās izmaiņas ļauj ar pamatotām cerībām sagaidīt vēl vienu aizraujošu FIA Eiropas rallija čempionāta sezonu.

01.01.2001

FIA Motoru sportu padome (WMSC) apstiprinājusi FIA Eiropas rallija čempionāta 2021. gada sezonas kalendāru, kurā starp astoņiem paredzētajiem posmiem iekļauts arī Latvijā notiekošais Rally Liepāja. Rallijs no Talsiem līdz Liepājai paredzēts kā sezonas trešais posms, un nākamgad notiks no 1. līdz 3. jūlijam.