Oficiālie Čempionāta Partneri:
Seko mums:
Jaunumi
Lukjaņuks lūko pēc trešā čempiontitula
07.04.2021

LIEPĀJA, LATVIJA
2021. gada 7. aprīlis

Aleksejs Lukjaņuks izziņo dalību 2021. gada FIA Eiropas rallija čempionātā, jaunajā sezonā lūko izcīnīt trešo čempiontitulu. Pašreizējais Eiropas čempions titulu aizstāvēs kopā ar stūrmani Alekseju Arnautovu, vadot Saintéloc komandas sagatavotu Citroën C3 Rally2 automašīnu. Lukjaņuks: "Es vienkārši ļoti vēlos sākt sezonu!"

 

Kopš Eiropas rallija čempionāta (ERČ) iedibināšanas 1953. gadā, līdz šim tikai trim pilotiem izdevies izcīnīt čempiontitulu trīs reizes – Kajetanam Kajetanovičam, Lucam Roseti un Sobeslavam Zasadam. Izziņojot savus 2021. gada sezonas plānus ar Citroën C3 Rally2 auto Saintéloc Junior Team sastāvā, Aleksejs Lukjaņuks gatavojas pievienoties šim ekskluzīvajam rallija braucēju klubam

Lukjaņuks, kurš 2021. gadā atgriezīsies pie sadarbības ar savu tautieti un ilggadējo stūrmani Alekseju Arnautovu, patur prātā faktu, ka, ņemot vērā spēcīgo konkurenci, trešais tituls nebūt nav garantēts. "Šim vajadzētu būt aizraujošam gadam. Uzskatu, ka mūs sagaida ļoti spēcīgi konkurenti ar ļoti spēcīgu pirmssezonas sagatavošanos," sacīja 40 gadus vecais Lukjaņuks, kurš ceļā uz 2020. gada ERČ titulu izcīnīja uzvaru Rally di Roma Capitale un Rally Fafe Montelongo. “Mēs centīsimies būt pēc iespējas konkurētspējīgāki, bet neaizmirsīsim rallijus arī izbaudīt un gūt no tiem prieku. Es vienkārši ļoti vēlos sākt sacīkstes – lai tās sākas!”

Arnautovs par 2021. gada sezonu

Pārtraucis savu īso pārtraukumu, stūrmaņa krēslā atkal redzēsim Alekseju Arnautovu, kurš šogad centīsies veikt pilnu sezonu. "Es priecājos atgriezties spēlē," sacīja 43 gadus vecais Arnautovs. "Vienmēr ir patīkami būt komandas sastāvā, īpaši gleznainās vietās, kādās notiek lielākā daļa ralliju. Man nebūs viegli piedalīties visos rallijos, bet mums vajadzētu iesaistīties cīņā par titulu un pārliecināties, vai spēšu visu savienot.”

Citroën jauninājumi intriģē Lukjaņuku

Paredzēts, ka ERČ 2021. gada sezona sāksies ar 55. Azores Rallye no 6. līdz 8. maijam, kad Lukjaņuks pirmo reizi sacentīsies Citroën pārdēvētajā un modernizētajā C3 Rally2. Automašīna ir uzlabota C3 R5 versija, kuru Lukjaņuks izmantoja 2020. gadā. "Es patiešām gaidu izmaiņas, kas saistītas ar lielisku un stabilu visaptverošu automašīnu, un es priecājos redzēt, ka Citroën turpina attīstību," sacīja Lukjaņuks. "Mēs ar inženieriem pārrunājām dažus soļus, kas jāveic, un būs patīkami redzēt, kā viņiem tas izdevies."

 ©FIAERC.com

 

Alexey Lukyanuk, Rally Liepāja 2020, ©FIAERC.com

 

Alexey Lukyanuk, Rally Liepāja 2020, ©FIAERC.com

 

Alexey Lukyanuk, Rally Liepāja 2020, ©FIAERC.com